Concept house

Concept House to nowoczesny budynek apartamentowy zlokalizowany w centrum Krakowa, w modnej i tętniącej życiem miejskim dzielnicy Zabłocie. Dzielnica została poddana całkowitej rewitalizacji, w wyniku której budynki przemysłowe zastąpiono nowoczesnymi apartamentowcami, muzeami, klubami i parkiem. Concept House znajduje się w pierwszej linii zabudowy przy Wiśle, sąsiaduje z Bulwarami Wiślanymi i parkiem Stacja Wisła.

Świetnie skomunikowana lokalizacja

To idealne miejsce dla osób poszukujących centralnej lokalizacji z dobrymi połączeniami komunikacyjnymi (bezpośrednio sąsiadująca linia szybkiego tramwaju, linie autobusowe, stacja kolejowa Kraków Zabłocie odległa o 600 m, przystanek tramwaju wodnego odległy o 200m).

Bliskość zabytków, klubów i restauracji

W pobliżu znajdują się modne kluby i kawiarnie utworzone w postindustrialnych budynkach. Blisko stąd do głównych atrakcji miasta: dzielnica Kazimierz – 1,5 km, Rynek Główny – 2,5 km, Wawel – 2,5 km, Galeria Kazimierz – 1 km.

Świetne warunki do sportu i rekreacji

Lokalizacja zapewnia idealne warunki dla osób uprawiających sport. Bezpośrednio sąsiadujące Bulwary Wiślane oferują kilkanaście kilometrów uroczych tras biegowych, kilkadziesiąt kilometrów tras rowerowych i kajakowych. Rowery i kajaki można wypożyczyć w pobliskich wypożyczalniach. W odległości 200 m od budynku zlokalizowany jest park Stacja Wisła.

Centrum kultury i muzeów

Na Zabłociu działają również najnowsze, nowoczesne i popularne krakowskie muzea: Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK (odlegle o 400 m), oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa na terenie dawnej Fabryki Schindlera (odległe o 400 m), Ośrodek Dokumentacji Sztuki im. Tadeusza Kantora ,,Cricoteka” (odległa o 1 km), Centrum Kongresowe ICE Kraków (odległe o 3,4 km).

Historia Zabłocia

Położony na prawym brzegu Wisy obszar od XIV wieku należał do miasta Kazimierz. Począwszy od wieku XVIII teren ten był częścią miasta Podgórze. W drugiej połowie XIX i na początku XX wieku wybudowano tu liczne zakłady przemysłowe i składy. W trakcie II wojny światowej na terenie Zabłocia funkcjonowała m.in. Niemiecka Fabryka Naczyń Emaliowanych Oskara Schindlera „Emalia”. Rozwój przemysłowy był kontynuowany po II wojnie światowej w okresie PRL-u. Funkcjonowały tu zakłady produkujące: kosmetyki, szkło, alkohole, zapałki, meble, słodycze, elektronikę. Po 1989 r. większość fabryk funkcjonujących w tej części miasta została zamknięta, a dzielnica podupadła. W 2006 r. Zabłocie zostało uznane za obszar strategiczny dla rozwoju miasta Krakowa. Uruchomiono program rewitalizacji i aktywizacji tego poprzemysłowego obszaru. W wyniku rewitalizacji budynki przemysłowe zostały zastąpione lub zaadaptowane na nowoczesne obiekty mieszkaniowe. Niektóre budynki pofabryczne adaptowano na muzea, instytucje kulturalne, kluby. Utworzono nowe połączenia mostowe, komunikacyjne, linię szybkiego tramwaju. Zrewitalizowano część Bulwarów Wiślanych przywracając je mieszkańcom do użytku. Dzielnica stała się wizytówką miasta jako harmonijne połączenie funkcji mieszkalnych, sportowo-wypoczynkowych i kulturalnych.

Browar Lubicz
ul. Lubicz 17, 31-503 Kraków
Telefon: +48 534 974 734
email: goodhome.apart@gmail.com

Concept House
ul. Ślusarska 6, 30-710 Kraków
Telefon: +48 534 974 734
email: goodhome.apart@gmail.com